Zabieg laserowego usuwania żylaków, to jedna z najbezpieczniejszych, najmniej inwazyjnych i najskuteczniejszych metod radzenia sobie nawet z zaawansowanymi stadiami żylaków. Ta nowoczesna metoda polega na wprowadzeniu do światła niewydolnej żyły cewnika, którego zakończenie emituje światło lasera. Wiązka lasera wytwarza energię cieplną, za pomocą której następuje obkurczenie oraz zamknięcie niewydolnej żyły. Dzięki temu usuwanie tej żyły nie jest konieczne, a żylaki z nią połączone, pomniejszają się.
Umów się na wizytę
32 459 10 15 (prywatnie)
- ALERGOLOG
- CHIRURG
- CHIRURG NACZYNIOWY
- DIABETOLOG
- DIETETYK
- ENDOKRYNOLOG
- GABINET ZABIEGOWY
- GINEKOLOG
- KARDIOLOG
- LARYNGOLOG
- LEKARZ RODZINNY
- MEDYCYNA PRACY
- NEFROLOG
- NEUROLOG
- OKULISTA
- ORTODONTA
- ORTOPEDA
- PEDIATRA
- POŁOŻNA
- P. CHORÓB METABOLICZNYCH
- P. CHORÓB WEWNĘTRZNYCH
- PRACOWNIA RTG
- PRACOWNIA USG
- PSYCHIATRA
- REUMATOLOG
- UROLOG
- Zabieg laserowego usuwania żylaków, to jedna z najbezpieczniejszych, najmniej inwazyjnych i najskuteczniejszych metod radzenia sobie nawet z zaawansowanymi stadiami żylaków.
- Ta nowoczesna metoda polega na wprowadzeniu do światła niewydolnej żyły cewnika, którego zakończenie emituje światło lasera. Wiązka lasera wytwarza energię cieplną, za pomocą której następuje obkurczenie oraz zamknięcie niewydolnej żyły.
- Dzięki temu usuwanie tej żyły nie jest konieczne, a żylaki z nią połączone, pomniejszają się.
Zabieg
Trwający ok. godziny zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym – pozostaje więc dla pacjenta praktycznie bezbolesny. Co istotne, większość osób również po zabiegu nie zmaga się z żadnym bólem. Pełny powrót do sprawności fizycznej następuje szybciej niż po inwazyjnych zabiegach usuwania żylaków – tuż po zabiegu pacjent może normalnie się poruszać (oczywiście odradzany jest nadmierny wysiłek).
Efekty
Wykorzystanie wiązki lasera do usunięcia żylaków sprawia, że efekty są widoczne szybciej niż w przypadku tradycyjnych, inwazyjnych metod. Wszelkie krwiaki, przebarwienia i zgrubienia są mniejsze i szybciej znikają. W porównaniu z metodami tradycyjnymi stosowanie technik małoinwazyjnych m.in. lasera zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo i minimalizuje ewentualne powikłania. Po wykonaniu laserowego usunięcia żylaków ryzyko ich nawrotu jest bardzo małe, zwłaszcza jeśli pacjent chodzi do specjalisty na kontrole.
Ważną korzyścią
…ze stosowania metody jest brak hospitalizacji po operacji. Dzięki temu pacjent może szybko wrócić do swojego domu. Ogromną zaletą jest także brak nacięć i blizn oraz dużych krwiaków. Głównym jednak atutem zabiegu pozostaje jego wysoka skuteczność.
Przed zabiegiem
laserowego usunięcia żylaków pacjent musi się odpowiednio przygotować. Wizytę powinny poprzedzić badania (m.in. USG Doppler żył). Jeśli pacjent przyjmuje leki przeciwkrzepliwe to (oczywiście wyłącznie po konsultacji z lekarzem!) na czas zabiegu może być konieczne ich odstawienie lub zamiana na inne.
Aby cieszyć się lepszymi efektami w przypadku rozległych żylaków, tak zwanych pajączków, kolejnym etapem leczenia jest mikroskleroterapia kompresyjna.
Ważne: Sam zabieg jest jedynie elementem procesu leczenia, a pacjent powinien pozostawać pod opieką lekarza operującego.
Komunikat: Ochrona danych osobowych
Zabieg "strzelającego palca"
Kaszaki - przyczyny występowania, leczenie
Choroby rogówki oka
Hiperglikemia - nadmiar cukru we krwi
Depresja - choroba duszy i ciała
Grypa - przyczyny, objawy, leczenie
Zaburzenia snu - bezsenność
Haluksy - zapobieganie, leczenie
Stłuszczenie wątroby
Zatorowość płucna
Badanie dna oka
Zabieg stulejki z użyciem staplera
Choroba Gravesa-Basedowa
Światłowstręt
Arytmia serca
Leczenie wad zgryzu
Głuchota starcza
* Powyższy materiał ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie może zastąpić konsultacji medycznych. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów chorobowych, a także przed zastosowaniem opisanych powyżej metod i produktów, należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem i/lub zasięgnąć opinii odpowiedniego specjalisty. Każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnej oceny, której powinien dokonać lekarz dysponujący specjalistyczną wiedzą, doświadczeniem i wynikami badań konkretnego pacjenta.