
Stapler (nazywany również anastomatem) jest przyrządem służącym do wykonywania niezwykle skutecznych zabiegów urologicznych. Stanowi innowacyjną alternatywę dla leczenia stulejki metodą „tradycyjną”.
Leczenie stulejki staplerem to zabieg przebiegający szybko i bezboleśnie. Polega na równoczesnym cięciu i zszywaniu operowanego narządu.
Cechą charakterystyczną tej metody jest brak krwawienia w trakcie wykonywania zabiegu.

Prostata (inaczej: gruczoł krokowy, stercz) jest narządem stanowiącym element męskiego układu płciowego. Jej łagodny przerost występuje u połowy mężczyzn powyżej 60. roku życia.
Ponieważ otacza cewkę moczową, rozrost gruczołu krokowego powoduje ucisk cewki i skutkuje problemami z oddawaniem moczu.
Dotykający milionów mężczyzn problem jest nie tylko uciążliwy, ale w niektórych przypadkach stwarzać może poważne zagrożenie dla zdrowia.

Pojawienie się krwi w moczu najczęściej jest objawem nieprawidłowości w funkcjonowaniu nerek lub dróg moczowych. W niektórych przypadkach problem możemy stwierdzić „gołym okiem”. Ze względu na dużą zawartość czerwonych krwinek (erytrocytów), wydalany płyn ma wtedy czerwony lub brunatny kolor, czasem nawet widoczne (i niestety boleśnie odczuwalne) są w nim skrzepy. W takich sytuacjach mówimy o krwiomoczu. Bywa jednak, że obecność czerwonych krwinek ma śladowy charakter i można je dostrzec tylko pod mikroskopem (stan taki określa się jako krwinkomocz). Obecność krwi w moczu jest niepokojącym sygnałem płynącym z naszego organizmu i nie wolno go lekceważyć. Jeżeli się pojawi, niezwłocznie trzeba skonsultować się z lekarzem, który określi przyczynę dolegliwości oraz leczenie.

Krótkie wędzidełko jest – wrodzoną lub nabytą – nieprawidłowością w męskiej anatomii. Pojawia się, gdy cienki fałd tkanki biegnący od napletka do żołędzi jest na tyle krótki, że uniemożliwia odprowadzenie napletka. Powoduje to w sytuacjach intymnych dyskomfort, ból, a nawet krwawienie. Prowadzić może również do powstawania stanów zapalnych i związanych z tym powikłań.

Stulejka oznacza zwężenie ujścia napletka. Powoduje to ból, dyskomfort, stany zapalne – dlatego konieczne jest leczenie lub ingerencja chirurgiczna. Czasem wystarczająca bywa tzw. plastyka, czyli poszerzenie napletka, w innych przypadkach konieczne jest jego częściowe lub całkowite usunięcie (tzw. obrzezanie). Choć o stulejce często mówi się w kontekście dzieci, dolegliwość ta może się pojawić w każdym wieku i z różnych przyczyn.

Badanie uroflowmetryczne przeprowadza się w celu oceny strumienia moczu – a w konsekwencji wykrycia ewentualnych nieprawidłowości w mikcji, czyli jego oddawaniu. Lekarze kierują pacjenta na to badanie m.in. gdy cierpi on na częstomocz, nietrzymanie moczu, oddawanie go w kilku porcjach lub zaleganie moczu po mikcji.
Uroflowmetria, czyli cewkowe badanie moczu, jest bezbolesną i nieinwazyjną metodą diagnostyczną – jedną z kilku stosowanych w stwierdzeniu chorób układu moczowego.

Rezonans magnetyczny prostaty – badanie pozwala na wczesne wykrycie raka prostaty, a w konsekwencji całkowite wyleczenie tej groźnej choroby. Diagnostyka z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego jest bezbolesna i bardzo bezpieczna, a pacjent nie jest narażony na działanie promieniowania rentgenowskiego.

Kamica nerkowa (moczowa) to obecność w układzie moczowym złogów (potocznie: „kamieni”) powstałych z substancji, które znajdują się w moczu. Zwykle występują one tam w postaci rozpuszczonej. Czasem jednak tworzą się kryształki – początkowo drobne („piasek w nerkach”), które następnie łączą się w coraz większe. Prowadzi to do powstania złogów (kamieni moczowych), których obecność powoduje objawy kamicy nerkowej.
Komunikat: Ochrona danych osobowych
Zabieg "strzelającego palca"
Kaszaki - przyczyny występowania, leczenie
Choroby rogówki oka
Hiperglikemia - nadmiar cukru we krwi
Depresja - choroba duszy i ciała
Grypa - przyczyny, objawy, leczenie
Zaburzenia snu - bezsenność
Haluksy - zapobieganie, leczenie
Stłuszczenie wątroby
* Powyższy materiał ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie może zastąpić konsultacji medycznych. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów chorobowych, a także przed zastosowaniem opisanych powyżej metod i produktów, należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem i/lub zasięgnąć opinii odpowiedniego specjalisty. Każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnej oceny, której powinien dokonać lekarz dysponujący specjalistyczną wiedzą, doświadczeniem i wynikami badań konkretnego pacjenta.
