1,5% podatku = 100% uśmiechu

Fundacja Medhouse

Zachęcamy do przekazania swojego 1,5% podatku na rzecz fundacji, wspierając tym samym działania podejmowane przez wolontariuszy. Wystarczy wpisać w formularzu PIT dane: Fundacja Medhouse, nr KRS: 0000540185.

O nas

Fundacja Medhouse powstała w styczniu 2015. Od początku działalności podstawowym budulcem, na którym opierała się działalność była chęć dzielenia się dobrem i zaszczepienie wśród otaczającego nas środowiska potrzeby dostrzegania innych.

"Wierzymy, że uśmiech i dobre słowo potrafią uczynić czyjś dzień lepszym, a tego nie da się przepisać na receptę"

Arteterapia

Od wielu lat Fundacja Medhouse angażuje się w poprawę sytuacji pacjentów oddziału pediatrycznego powiatowego szpitala w Rydułtowach z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim.

W systemie polskiego lecznictwa istnieje w tym zakresie luka systemowa, którą wypełniają – zgodnie ze swoją misją – wolontariusze fundacji, prowadząc zajęcia z arteterapii. Młodzież szkolna oraz słuchacze z Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku niemal codziennie odwiedzają chore dzieci, umilając im czas wspólnym czytaniem, zabawą, zajęciami plastycznymi czy przedstawieniami teatralnymi.

Ta forma pracy przynosi bardzo dobre efekty i daje wiele radości w czasie trudnego czasu choroby, łagodzi jej skutki i pozwala na szybszy powrót do zdrowia.

Fundacje można wesprzeć też na inne sposoby:

Darowizna

Korzyści dla darczyńcy w przypadku darowizny

gotówkowej – wpłata musi być dokonana na rachunek bankowy fundacji

osoba fizyczna od dochodu może odliczyć w ciągu roku kwotę dokonanej darowizny, nie więcej jednak niż 6% dochodu. Nie dotyczy to osób, które rozliczają podatek liniowy 19% (art. 30c UPDOF)

osoba prawna od dochodu może odliczyć w ciągu roku kwotę dokonanej darowizny, nie więcej niż 10% dochodu.

rzeczowej – konieczne jest potwierdzenie przekazania rzeczy (może być także umowa), z którego wynika m.in. wartość darowizny.

osoba fizyczna od dochodu może odliczyć w ciągu roku kwotę dokonanej darowizny, nie więcej jednak niż 6% dochodu. Nie dotyczy to osób, które rozliczają podatek liniowy 19% (art. 30c UPDOF)

osoba prawna od dochodu może odliczyć w ciągu roku kwotę dokonanej darowizny, nie więcej niż 10% dochodu.

Sponsoring

Sponsoring może polegać na przekazaniu środków finansowych, majątku rzeczowego (np. towarów) oraz na świadczeniu usług na cele fundacji. W zamian za to, fundacja realizuje zadania określone w umowie sponsoringu. Na przykład umieszcza reklamy sponsora podczas organizowanych przez siebie imprez.

Dla firm koszty sponsoringu obciążają koszty działalności, więc obniżają podatek w analogicznej wysokości jak odliczona darowizna. W przypadku osób fizycznych płacących podatek wg stawki 19%, to jedyna możliwość odliczenia przekazanych środków.

W przypadku sponsoringu, środki finansowe mogą być przekazane także gotówką.

Wolontariat

Korzyści dla wolontariusza, to przede wszystkim realizacja rozwoju osobistego oraz zdobywanie doświadczenia. Ponadto w naszej fundacji wolontariusze będą mieli możliwość poznać ciekawych ludzi oraz uczestniczyć w projektach służących lokalnej społeczności.

Wodzisław Śląski

Fundacja Medhouse

Adres: ul. Radlińska 68

Informacje

KRS 0000540185
NIP 6472570914
nr konta ING Bank Śląski
35 1050 1403 1000 0090 3051 4906

Kontakt

e-mail: fundacja@fundacja.medhouse.pl

Telefon: 32 746 73 00

Strona używa plików cookies w celach wymienionych w Polityce Prywatności. Ustawienia dotyczące cookies możesz zmienić w konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.